DCMC602U100EA2B
DCMC602U100EA2B Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 100V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm)
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.376 A @ 10 kHz
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC602U100EA2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 100V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm), Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.376 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC602U100EA2B DCMC602U100EA2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6000uF -10%+75% 100V