DCMC612T300CD2D
DCMC612T300CD2D Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6100UF 300V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6100 µF
Voltage - Rated: 300 V
auf Bestellung 31 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC612T300CD2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6100UF 300V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 6100 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote DCMC612T300CD2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC612T300CD2D DCMC612T300CD2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-2944635.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6100uF 300V -10%+50%