Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC742T200DF2B
DCMC742T200DF2B
DCMC742T200DF2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 7400uF -10%+50% 200V
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC742T200DF2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 7400UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 7400 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote DCMC742T200DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC742T200DF2B DCMC742T200DF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 7400UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 7400 µF
Voltage - Rated: 200 V