Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMC822T450DG2B
DCMC822T450DG2B
DCMC822T450DG2B Cornell Dubilier - CDE
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8200uF 450V
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC822T450DG2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 8200UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMC822T450DG2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC822T450DG2B DCMC822T450DG2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 8200UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 450 V