DCMC902U050BC2A
DCMC902U050BC2A Knowles / Illinois Capacitor
DCMC.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 9000uF -10%+75% 50V
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC902U050BC2A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 9000UF 50V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 9000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote DCMC902U050BC2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC902U050BC2A DCMC902U050BC2A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 9000UF 50V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 9000 µF
Voltage - Rated: 50 V