DCMX103U075AC2B
DCMX103U075AC2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 75V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX103U075AC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 75V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCMX103U075AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX103U075AC2B DCMX103U075AC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 75V