Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMX113M400DG2B
DCMX113M400DG2B
DCMX113M400DG2B Cornell Dubilier - CDE
dcmx_series-1160810.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 11000uF Case 3.00 X 8.625in
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX113M400DG2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 11000UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX113M400DG2B DCMX113M400DG2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 11000uF Case 3.00 X 8.625in
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMX113M400DG2B DCMX113M400DG2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 11000UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 400 V