Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMX122U400AF2A
DCMX122U400AF2A
DCMX122U400AF2A Cornell Dubilier - CDE
dcmx series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 1200uF Case 1.375 x 5.625in
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX122U400AF2A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1200UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX122U400AF2A DCMX122U400AF2A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 1200uF Case 1.375 x 5.625in
auf Bestellung 67 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMX122U400AF2A DCMX122U400AF2A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 1200UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
DCMX122U400AF2A DCMX122U400AF2A Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 1200uF Case 1.375 x 5.625in