DCMX142T250AC2B
DCMX142T250AC2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1400UF 250V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX142T250AC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1400UF 250V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote DCMX142T250AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX142T250AC2B DCMX142T250AC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1400uF 250V
Produkt ist nicht verfügbar
DCMX142T250AC2B DCMX142T250AC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1400uF 250V