Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMX212U150AB2B
DCMX212U150AB2B
DCMX212U150AB2B Cornell Dubilier - CDE
dcmx_series-1160810.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 150V 2100uF Case 1.375 x 3.125in
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX212U150AB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2100UF 150V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 2100 µF, Voltage - Rated: 150 V.
Weitere Produktangebote DCMX212U150AB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX212U150AB2B DCMX212U150AB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 2100UF 150V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2100 µF
Voltage - Rated: 150 V