DCMX352T450DE2B
DCMX352T450DE2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Capacitance: 3500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX352T450DE2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Capacitance: 3500 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMX352T450DE2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX352T450DE2B DCMX352T450DE2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 3500uF Case 3.00 X 5.125in