DCMX363U075CC2B
DCMX363U075CC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 36000UF 75V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 36000 µF
Voltage - Rated: 75 V
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX363U075CC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 36000UF 75V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 36000 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCMX363U075CC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX363U075CC2B DCMX363U075CC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx_series-1160810.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 36000uF 75V