DCMX412U300CC2B
DCMX412U300CC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX412U300CC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 300V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 300 V.
Weitere Produktangebote DCMX412U300CC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX412U300CC2B DCMX412U300CC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx_series-1160810.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 300V 4100uF Case 2.500 x 4.125in