DCMX453U075CC2B
DCMX453U075CC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
dcmx series.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 45000uF Case 2.500 x 4.125in
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX453U075CC2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 45000UF 75V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 45000 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX453U075CC2B DCMX453U075CC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 45000uF Case 2.500 x 4.125in
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMX453U075CC2B DCMX453U075CC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 45000uF Case 2.500 x 4.125in
auf Bestellung 28 Stücke:
DCMX453U075CC2B DCMX453U075CC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 45000UF 75V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 45000 µF
Voltage - Rated: 75 V