Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMX461U450AB1B
DCMX461U450AB1B
DCMX461U450AB1B Cornell Dubilier - CDE
dcmx series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450V 460uF Case 1.375 x 3.125in
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX461U450AB1B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 460UF 450V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 460 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMX461U450AB1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX461U450AB1B DCMX461U450AB1B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 460UF 450V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 460 µF
Voltage - Rated: 450 V