DCMX512U350DG2B
DCMX512U350DG2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
dcmx series.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5100uF 350V -10%+75%
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX512U350DG2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 5100UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 5100 µF, Voltage - Rated: 350 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX512U350DG2B DCMX512U350DG2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 5100UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5100 µF
Voltage - Rated: 350 V