DCMX622T350DE2B
DCMX622T350DE2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6200UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6200 µF
Voltage - Rated: 350 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX622T350DE2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6200UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 6200 µF, Voltage - Rated: 350 V.
Weitere Produktangebote DCMX622T350DE2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX622T350DE2B DCMX622T350DE2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350V 6200uF Case 3.00 X 5.125in