Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > DCMX812T100BB2B
DCMX812T100BB2B
DCMX812T100BB2B Cornell Dubilier - CDE
dcmx series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100V 8100uF Case 2.000 x 3.125in
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX812T100BB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 8100UF 100V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 8100 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX812T100BB2B DCMX812T100BB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 8100UF 100V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8100 µF
Voltage - Rated: 100 V