DE2A-L-12V
DE2A-L-12V Panasonic Electric Works
DE%20Relays%2C%20ADE.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DE2A-L-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote DE2A-L-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DE2A-L-12V DE2A-L-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_de-1299471.pdf General Purpose Relays 1COIL LATCH 12VDC PCB, RELAY POWER