DF2E-DC24V
DF2E-DC24V Panasonic Electric Works
DF2E-DC24V%20%281%29.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 3 ms
Load - Max Switching: 125VA, 60W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DF2E-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 3 ms, Load - Max Switching: 125VA, 60W.