DG250-3.5-02P-11-00A[H]
DG250-3.5-02P-11-00A[H] Degson
DG250-3_5-XXP-1Y-00A&Zinf.pdf
Produktcode: 92464
3 zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Degson
Beschreibung: крок: 3,5мм, к-сть контактів: 04P, напруга/струм: 300V/7A, під провід: 22-18AWG, 1,5мм.кв.
Schritt, mm: 3,5 mm
Anzahl Kontakte: 2
Клемник безгвинтовий з важелем на PCB
Номінальний струм: 7 А
Produkt ist nicht verfügbar
erwartet 5000 St.:
3000 St. - erwartet
2000 St. - erwartet 29.05.2026
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Connector: PCB terminal block; terminal; 5A; 400V; angled 45°
Type of connector: PCB terminal block
Connector: terminal
Spatial orientation: angled 45°
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: spring clamp; THT
Contact material: phosphor bronze
Contact plating: tinned
Colour: grey
Body material: polyamide 66
Contacts pitch: 3.5mm
Number of ways: 2
Current rating: 5A
Wire size: 22AWG...16AWG
Rated voltage: 0.4kV
Connector pinout layout: 1x2
Conform to the norm: CE; UL; VDE
Connector variant: with push button
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 0.2...1.5mm2
Length: 8.5mm
Depth: 12mm
Height: 11.5mm
auf Bestellung 30545 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 353
DG250-3.5-02P-11-00Z(H) DG250-3.5-02P-11-00Z(H) Hersteller : DEGSON info-z%20dg250-3.524.pdf 2 poles, pitch 3.5mm, heigth 11.5mm, gray colour, 300V, 7A, 22-18AWG; material PA66, UL94V-0 eqiv. PHOENIX PTSA 1,5/...-3,5-Z, WAGO 250-402, STELVIO MRT24...V04 DG250-3.5-02P-11-00AH DEGSON Terminal block Z DG250-3.5/2
Anzahl je Verpackung: 200 Stücke
auf Bestellung 5978 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
DG250-3.5-02P-11-00AH DG250-3.5-02P-11-00AH Hersteller : Degson Electronics Co., Ltd. dg250-3.5.pdf Клемник кутовий з затискною кнопкою, К-сть виводів = 2, Крок, мм = 3,5, Тип монт. = на плату, 0,75мм2, 5А, 450В, -40 +105 °C, кут 45°, можливість зміни кількості контактів,... Група товару: Роз'єми Корпус: DIP Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 2200 Stücke
verfügbar 300 Stücke:
DG250-3.5-02P-11-00AH Hersteller : Degson Electronics dg250-3.5.pdf Conn PC Terminal Block 2 POS 3.5mm Solder ST Thru-Hole 8A