DK1A-B-24V-F
DK1A-B-24V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_dk.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DK1A-B-24V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.
Weitere Produktangebote DK1A-B-24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DK1A-B-24V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic_electric_works_dk_catalog-1196662.pdf General Purpose Relays 1 Form A 24VDC