DK1A-L2-24V-F
DK1A-L2-24V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_dk.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 10A 24VDC SPST 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DK1A-L2-24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DK1A-L2-24V-F DK1A-L2-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_dk.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W