DKA502N10
DKA502N10 Amphenol Thermometrics
AAS-920-320E-Thermometrics-NTC-Diode-082317-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3540K DO35
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3540K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±10%
Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm)
Part Status: Active
auf Bestellung 1357 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DKA502N10 Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3540K DO35, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3540K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±10%, Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DKA502N10 DKA502N10 Hersteller : Amphenol Advanced Sensors AAS_920_320G_Thermometrics_NTC_Diode_121720_web.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors Glass Encapsulated 5K Ohm +/- 10% 25C