DKF203N3
DKF203N3 Amphenol Advanced Sensors
AAS_920_320G_Thermometrics_NTC_Diode_121720_web.pdf
Hersteller: Amphenol Advanced Sensors
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors Glass Encapsulated 20K Ohm +/- 3% 25C
auf Bestellung 2371 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DKF203N3 Amphenol Advanced Sensors
Description: THERMISTOR NTC 20KOHM 3960K DO35, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3960K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 20k, Resistance Tolerance: ±3%, Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3960K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 20k
Resistance Tolerance: ±3%
Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm)