DME1P56K-F
DME1P56K-F Cornell Dubilier - CDE
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors DME 100V 0.56uF
auf Bestellung 387 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME1P56K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 65V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.429" (10.90mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME1P56K-F DME1P56K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 65V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.429" (10.90mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)