DME1P68K-F
DME1P68K-F Cornell Dubilier Knowles
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 65V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.528" (13.40mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
auf Bestellung 2003 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME1P68K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 65V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.528" (13.40mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME1P68K-F DME1P68K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DME.pdf Film Capacitors DME 100V 0.68uF