DME1W2P2K-F
DME1W2P2K-F Cornell Dubilier - CDE
DME-3081577.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors DME 100V 2.2uF
auf Bestellung 590 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME1W2P2K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 65V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME1W2P2K-F DME1W2P2K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 65V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)