DME2P56K-F
DME2P56K-F Knowles / Illinois Capacitor
DME.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors DME 250V 0.56uF
auf Bestellung 2947 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2P56K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME2P56K-F DME2P56K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DME.pdf Film Capacitors DME 250V 0.56uF
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DME2P56K-F DME2P56K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)