DME2S18K
DME2S18K Cornell Dubilier Knowles
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2S18K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm).