DME2S82K-F
DME2S82K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
DME-3081577.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors DME 250V.082
auf Bestellung 2855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2S82K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 0.082 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME2S82K-F DME2S82K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DME.pdf Film Capacitors DME 250V.082
auf Bestellung 2855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DME2S82K-F DME2S82K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DME.pdf Film Capacitors DME 250V.082
DME2S82K-F DME2S82K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 0.082 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)