DME2W4P7K-F
DME2W4P7K-F Cornell Dubilier Knowles
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.492" W (26.00mm x 12.50mm)
auf Bestellung 26060 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2W4P7K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.492" W (26.00mm x 12.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME2W4P7K-F DME2W4P7K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DME.pdf Film Capacitors DME 250V 4.7uF
auf Bestellung 102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DME2W4P7K-F DME2W4P7K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DME.pdf Film Capacitors DME 250V 4.7uF