DME2W6P8K-F
DME2W6P8K-F Cornell Dubilier - CDE
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors DME 250V 6.8uF
auf Bestellung 168 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2W6P8K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm), Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.531" W (31.00mm x 13.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME2W6P8K-F DME2W6P8K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DME.pdf Film Capacitors DME 250V 6.8uF
auf Bestellung 116 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DME2W6P8K-F DME2W6P8K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm)
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.531" W (31.00mm x 13.50mm)