DME6P82K-F
DME6P82K-F Cornell Dubilier - CDE
DME-3081577.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors DME 630V 0.82uF
auf Bestellung 25 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME6P82K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.453" W (31.00mm x 11.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME6P82K-F DME6P82K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.453" W (31.00mm x 11.50mm)