DMT1S68K-F
DMT1S68K-F Cornell Dubilier Knowles
DMT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.421" (10.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 65V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.554" (14.06mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.559" L x 0.276" W (14.20mm x 7.00mm)
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DMT1S68K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.421" (10.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 65V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.554" (14.06mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.559" L x 0.276" W (14.20mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote DMT1S68K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DMT1S68K-F DMT1S68K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DMT-12545.pdf Film Capacitors .068uF 100Vdc