Produkte > FESTO CORPORATION > DNC-63-25-PPV-A
DNC-63-25-PPV-A
DNC-63-25-PPV-A Festo Corporation
163401
Packaging: Bulk
Operating Pressure: 9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 0.984" (25.00mm)
Connection Method: G3/8
Shaft Detail: External Thread M16 x 1.5
Operation: Double Acting
Construction: Square Cylinder
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DNC-63-25-PPV-A Festo Corporation
Description: STANDARDS-BASED CYLINDER, Features: ISO Standardized, Packaging: Bulk, Operating Pressure: 9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 0.984" (25.00mm), Connection Method: G3/8, Shaft Detail: External Thread M16 x 1.5, Operation: Double Acting, Construction: Square Cylinder.