Produkte > SEMTECH CORPORATION > DP1205C433LF
DP1205C433LF
DP1205C433LF Semtech Corporation
Hersteller: Semtech Corporation
Description: RF TXRX MOD ISM<1GHZSMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 433MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2.4V ~ 3.6V
Power - Output: 15dBm
Data Rate: 152.3kbps
Current - Receiving: 14mA
Current - Transmitting: 33mA ~ 62mA
Antenna Type: Antenna Not Included
Utilized IC / Part: XE1205
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz