Produkte > SEMTECH CORPORATION > DP1205C915LF
DP1205C915LF
DP1205C915LF Semtech Corporation
Hersteller: Semtech Corporation
Description: RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Packaging: Box
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 915MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2.4V ~ 3.6V
Power - Output: 15dBm
Data Rate: 152.3kbps
Current - Receiving: 14mA
Current - Transmitting: 33mA ~ 62mA
Antenna Type: Antenna Not Included
Utilized IC / Part: XE1205
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz
Serial Interfaces: SPI
Part Status: Obsolete
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DP1205C915LF Semtech Corporation
Description: RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD, Packaging: Box, Package / Case: Module, Sensitivity: -118dBm, Mounting Type: Surface Mount, Frequency: 915MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 2.4V ~ 3.6V, Power - Output: 15dBm, Data Rate: 152.3kbps, Current - Receiving: 14mA, Current - Transmitting: 33mA ~ 62mA, Antenna Type: Antenna Not Included, Utilized IC / Part: XE1205, RF Family/Standard: General ISM < 1GHz, Serial Interfaces: SPI, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.