DPM4W3P3K-F
DPM4W3P3K-F Cornell Dubilier Knowles
DPM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.575" (40.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.417" (36.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Size / Dimension: 1.850" L x 0.945" W (47.00mm x 24.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPM4W3P3K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.575" (40.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.417" (36.00mm), Capacitance: 3.3 µF, Size / Dimension: 1.850" L x 0.945" W (47.00mm x 24.00mm).