DPM6S47K-F
DPM6S47K-F Knowles / Illinois Capacitor
DPM.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.047uF 630V
auf Bestellung 851 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPM6S47K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.713" L x 0.354" W (18.10mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote DPM6S47K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DPM6S47K-F DPM6S47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DPM.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.713" L x 0.354" W (18.10mm x 9.00mm)