DPP2P22K-F
DPP2P22K-F Cornell Dubilier Knowles
DPP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 140V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.551" W (26.00mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPP2P22K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 140V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.551" W (26.00mm x 14.00mm).