DPPM10S47K-F
DPPM10S47K-F Cornell Dubilier Knowles
DPPM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.043" (26.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPPM10S47K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.043" (26.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm).