DR1050-390-R
DR1050-390-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39UH 2.35A 75.9MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 75.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 39 µH
Current Rating (Amps): 2.35 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-390-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39UH 2.35A 75.9MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 75.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.35A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 39 µH, Current Rating (Amps): 2.35 A.
Weitere Produktangebote DR1050-390-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-390-R DR1050-390-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr1050_shielded_power_inductors_data_sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 39uH 2.35A 61mOhms