Produkte > COILTRONICS / EATON > DRA124-820-R
DRA124-820-R
DRA124-820-R Coiltronics / Eaton
eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 82uH 2.23A 0.257ohms
auf Bestellung 141 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRA124-820-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 82UH 1.285A 257MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 257mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.232A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 1.285 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRA124-820-R DRA124-820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dra_automotive_shielded_drum_core_power_indu-1608655.pdf Power Inductors - SMD 82uH 2.23A 0.257ohms
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 86200 Stücke:
DRA124-820-R DRA124-820-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dra-automotive-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 82UH 1.285A 257MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 257mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.232A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 1.285 A