Produkte > EATON ELECTRONICS > DRAP124-102-R
DRAP124-102-R
DRAP124-102-R Eaton Electronics
eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 1000uH 0.38A 4 Pads SMT
auf Bestellung 450 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP124-102-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1MH 380MA 3.52 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 3.52Ohm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 629mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 380 mA.
Weitere Produktangebote DRAP124-102-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP124-102-R DRAP124-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 380MA 3.52 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 3.52Ohm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 629mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 380 mA