DRAP124-3R3-R
DRAP124-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 6.94A 11MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 11mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11.9A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 6.94 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP124-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 6.94A 11MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 11mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11.9A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 6.94 A.
Weitere Produktangebote DRAP124-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP124-3R3-R DRAP124-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-da-1863727.pdf Power Inductors - SMD IND SHLD DRM3.3uH 6.94A 4 Pads SMT