DRAP124-821-R
DRAP124-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 406MA 3.09OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 3.09Ohm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 697mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 406 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP124-821-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 406MA 3.09OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 3.09Ohm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 697mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Part Status: Active, Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 406 mA.
Weitere Produktangebote DRAP124-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP124-821-R DRAP124-821-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-drap124-shielded-drum-core-power-inductor-da-1863727.pdf Power Inductors - SMD 820 UH 20%