Produkte > EATON ELECTRONICS > DRAP125-151-R
DRAP125-151-R
DRAP125-151-R Eaton Electronics
eaton-drap125-automotive-shielded-drum-core-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 150uH 1.41A 4 Pads SMT
auf Bestellung 517 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP125-151-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 150UH 1.41A 330MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 330mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.79A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 1.41 A.
Weitere Produktangebote DRAP125-151-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP125-151-R DRAP125-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drap125-automotive-shielded-drum-core-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 1.41A 330MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 330mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.79A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.41 A