DRAP127-331-R
DRAP127-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-drap127-automotive-shielded-drum-core-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 1.01A 730MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 730mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.93A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 1.01 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAP127-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 1.01A 730MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 730mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.93A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Part Status: Active, Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 1.01 A.
Weitere Produktangebote DRAP127-331-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRAP127-331-R DRAP127-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_drap127_automotive_shielded_drum_core_induct-1863719.pdf Power Inductors - SMD IND SHLD DRM 330uH 1.01A 4 Pads SMT