DRAQ75-101-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND DRAQ75 100UH SMT SHLD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
Height: 0.177" (4.50mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 393.23 µH
Inductance - Connected In Parallel: 98.3 µH
Current Rating - Parallel: 1.14 A
Current Rating - Series: 570 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 478mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 1.91Ohm Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRAQ75-101-R Eaton - Electronics Division
Description: IND DRAQ75 100UH SMT SHLD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, Height: 0.177" (4.50mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 393.23 µH, Inductance - Connected In Parallel: 98.3 µH, Current Rating - Parallel: 1.14 A, Current Rating - Series: 570 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 478mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 1.91Ohm Max.